Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek

Pax Christi

Archiwum » 2015 » Jubileusz 30-lecia parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach (07.06.2015)

„Miłosierny Pan to sprawił...” – pod takim hasłem przeżywaliśmy jubileusz parafialny. O godz. 8:30 Ks. Biskup Mieczysław Cisło dokonał ceremonii poświęcenia Ogrodu Biblijnego utworzonego wokół świątyni. Następnie Ks. Biskup w celebrował Mszę Świętą dziękczynną.

W homilii wspominał o tym jak trudno było w czasach komunistycznych budować świątynię, podkreślił ogromną rolę Ks. Dziekana Ryszarda Gołdy. Procesja z darami była wyrazem wdzięczności za wszelkie łaski, jakich Bóg udzielił przez te 30 lat poprzez sprawowanie Sakramentów świętych w naszej świątyni. Wśród darów ofiarnych znalazło się także Oblicze Jezusa miłosiernego utworzone ze zdjęć parafian.

O godz. 15:00 wierni zgromadzili się na placu przed kościołem, aby wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Rozpoczął się festyn rodzinny z wieloma atrakcjami. Między innymi odbyło się losowanie 30 nagród ufundowanych z okazji jubileuszu parafii.

Ten piękny radosny dzień został uwieńczony uwielbieniem Boga w Najświętszym Sakramencie podczas adoracji prowadzonej przez Zespół Guadalupe z Lublina.

Zdjęcia dostępne są TUTAJ