Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek

Pax Christi

Archiwum » 2015 » Imieniny Przełożonej Generalnej Matki Martyny Wysockiej (30.01.2015)

Choć w liturgii Kościoła wspomnienie św. Martyny nie jest obowiązkowe to i tak postać ta jest niezmiernie bliska naszej wspólnocie zakonnej….

… dzień imienin naszej Wielebnej Matki Martyny obeszliśmy w gronie wspólnoty otwockiej. Przed południem Najświętszą Eucharystię sprawował ks. bp Janusz Stepnowski z Łomży. Do wspólnego obiadu zasiadł z nami ks. bp Jerzy Mazur wraz z Rektorem Seminarium w Ełku ks. Antonim Skowrońskim, ks. Ekonomem Tadeuszem Hermanem oraz innymi księżmi.

Na uroczystą sobotnią Eucharystię przybyły siostry z wielu placówek oraz zaprzyjaźnieni ze Zgromadzeniem kapłani. Po wspólnym obiedzie ponownie zebraliśmy się w kaplicy Domu Generalnego, by przez moment zatrzymać się i podjąć refleksję nad naszą życiową wędrówką. „Gdyż nie jesteśmy turystami skoncentrowanymi na zwiedzaniu, ale pielgrzymami poszukującymi świętości i pogłębienia naszych więzi z Bogiem” – brzmiały słowa półgodzinnej medytacji. Pomiędzy słowami czytanego teksty były wplecione utwory na wiolonczelę i gitarę.

W ten sposób w zimowe styczniowe dni siostry z naszego Zgromadzenia oraz zaprzyjaźnieni kapłani zebrali się, by wyrazić wdzięczność za pełnioną posługę Przełożonej Generalnej Matki Martyny Wysockiej.

Zdjęcia dostępne są TUTAJ