Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek

Pax Christi

Archiwum » 2015 » Ferie z Jezusem i eremitami w Ełku (27-30.01.2015)

„Ferie z Jezusem i eremitami” to oferta jaką przygotowała Parafia NSJ w Ełku.  Grupa 22 uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 w Ełku pod opieką s. Ernesty Dec uczestniczyła w spotkaniach przy parafii, jakie miały miejsce od 27-30 stycznia 2015r. Każdy dzień miał własne hasło: Dzień I -Żyj Mszą Święta; Dzień II- Czytaj Ewangelię; Dzień III -Kochaj bliźniego i Dzień IV- Bądź trzynastym Apostołem.

Zadania te to program Eucharystycznego Ruchu Młodych (ERM) – stąd nazwa „eremici”. W programie znalazło się wiele niespodzianek i atrakcyjnych wyjść. Wielkim przeżyciem był udział uczestników w Ostatniej Wieczerzy jaką Pan Jezus spożył wraz ze swymi uczniami. Księga Biblii by na nowo rozbłysnąć Dobrą Nowiną otrzymała radosną okładkę – którą zaprojektowali uczestnicy ferii. Zaś jazdę na łyżwach ułatwiały nam pingwinki - pomagając podnosić się z każdego upadku przypominając wszystkim o codziennej miłości bliźniego.

Ostatniego dnia niczym Anna Caspary (ełcka malarka) odkryliśmy w sobie wielkie talenty malarskie- stało się to w czasie zajęć w Muzeum Historycznym gdzie wspólnie ułożyliśmy i pokolorowaliśmy Ełk .

Słowo podsumowujące należało do Gospodarza miejsca  Ks. Proboszcza Andrzeja Oleksego który wszystkim uczestnikom wręczył dyplomy i pogratulował nominacji na Trzynastego Apostoła.

Oby zapał apostolski i radość uczniów Jezusa nie zgasły, zapraszamy na kontynuację zajęć w czasie cotygodniowych spotkania Eucharystycznego Ruchu Młodych w każdą sobotę o godz. 10.00 w salkach parafialnych. Za wspólnie przeżyte dni, młodzieńczy zapał i codzienną iskierkę radości wszystkim uczestnikom z całego serca podziękowała s. Ernesta.

Zdjęcia dostępne są TUTAJ