Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek

Pax Christi

Archiwum » 2015 » Spotkanie z rodzicami sióstr i kapłanów w Koninie (4.01.2015)

W niedzielę 4 stycznia 2015 roku w parafii pw. Św. Wojciecha w Koninie miało miejsce bardzo radosne spotkanie z rodzicami sióstr i kapłanów pochodzących z naszej parafii.

Spotkanie rozpoczęło się koronką do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15. 00. Następnie została odczytana Ewangelia o Narodzeniu Pana Jezusa i po odśpiewaniu kolędy dzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie świąteczno – noworoczne życzenia. Były łzy wzruszenia i radości. Była także możliwość wzajemnego poznania się, czy odświeżenia znajomości po latach.

Spotkaniu przewodniczył proboszcz parafii ks. Prałat Józef Wysocki, który gościł nas w progach konfraternii. Przy wspólnym stole nie zabrakło dobrego świątecznego ciasta i serdecznych rozmów.

Była również możliwość bliższego poznania się, gdy ks. Proboszcz zaproponował rodzicom, aby przedstawili się, a także przybliżyli, gdzie obecnie przebywa ich powołane dziecko. Okazało się , że zarówno Siostry, jak i księża pracują lub studiują na kilku kontynentach, co świadczy o uniwersalności Kościoła.

Spotkanie zakończyło wspólne „kolędowanie”.

Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony!