Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek

Pax Christi

Archiwum » 2013 » Uroczystość ślubów wieczystych na Ukrainie (20.06.2013)

Tobie, który Jesteś źródłem wszelkiego życia, chcemy wyrazić swoja największą wdzięczność. Razem ze świętym Dawidem „będziemy dziękować Ci Panie z całego serca” za dar życia, za powołanie, za to ze jesteśmy Twoimi. Parafrazując słowa świętej Teresy od Dzieciątka Jezus mówimy Tobie: „Ja jestem Twoja boś Ty mnie stworzył. Ja jestem Twoja, bo Ty mnie odkupiłeś. Ja jestem Twoja, bo Ty mnie podtrzymujesz. Ja jestem Twoja bo Ty mnie kochasz. Ja jestem Twoja, bo Ty zechciałeś, abym była Twoja. Przyjmij Panie od nas nasze serca przepełnione miłością i wdzięcznością na zawsze i niech w naszym życiu, nie będzie nic cenniejszego od Ciebie Panie”- to słowa naszej wielkiej wdzięczności, wypowiedziane Wszechmocnemu Bogu, w dniu naszych ślubów wieczystych dnia 20 czerwca 2013 roku, które składałyśmy w Barze na Ukrainie.

Centralnym punktem tego dnia, była Msza Święta, której przewodniczył Biskup diecezji Kamieniecko – Podolskiej, Ks. Bp. Leon Dubrawski. W koncelebrze było koło 30 księży, którzy na różnych etapach naszego życia towarzyszyli nam swoją modlitwą, posługą sakramentalną , dobrym słowem i wsparciem. Swoim pięknym śpiewem, dzięki któremu czułyśmy się jak w niebie,  nasza siostrzana schola ubogaciła naszą liturgię.

Po uroczystej Mszy Świętej, był czas na złożenie życzeń i wspólne świętowanie. 

„Nie można oddzielić radości od daru, w Bogu wszystko jest radością, ponieważ wszystko jest darem”.

Kochana Matko, dziękujemy za wielki dar Twej obecności i posługi w naszej rodzinie zakonnej. Przede wszystkim pragniemy podziękować Ci Wielebna Matko za przyjęcie nas do Zgromadzenia. Każda z nas pamięta to pierwsze spotkanie z Tobą Matko. Przypomina się ten moment, jak z bojaźnią wchodziłyśmy na rozmowę z Tobą, w wychodziłyśmy z wielką radością, ze zostałyśmy przyjęte do zgromadzenia. Droga Matko, bardzo cenimy Twoją matczyną troskę, na każdym etapie naszego życia zakonnego, pamiętamy jak w postulacie w Polsce na dzień dziecka, kiedy Ty Wielebna Matko wyjechałaś i zostawiłaś słodycze i kartkę z napisem: „z najlepszymi życzeniami z okazji dnia dziecka”. Ogarniała nas wtedy wielka radość, cieszyłyśmy się wtedy rzeczywiście jak małe dzieci, a dziś możemy powiedzieć, że odczytałyśmy wtedy Matczyną troskę i miłość… Różnorakich przykładów można by mnożyć i opowiadać godzinami, jednak dziś pragniemy powiedzieć słowo DZIĘKUJĘ!

My dziś, trzy siostry, s. Salome, s. Albina, s. Laura, mówimy:

- dziękujemy za to, że przyjęłaś nas do Zgromadzenia,

- dziękujemy za to, że zostałaś naszą Matką, choć nie od łona,

- dziękujemy za troskę, miłość i bycie z nami, czego w szczególny sposób odczuwałyśmy będąc w Otwocku,

- dziękujemy, Kochana Matko, za przykład wiernej modlitwy…tu nasuwa się wspomnienie, gdy wracałaś do domu późnym wieczorem, mimo zmęczenia, można było Cię znaleźć w kaplicy,

- dziękujemy, że jesteś dla nas przykładem zawierzenia wszystkiego Jezusowi, za otwarte serce, za każde bycie razem z nami i dla nas.

Chciałybyśmy podziękować wszystkim naszym kochanym siostrą, a szczególnie tym, które nas formowały i pomagały nam wzrastać na drodze powołania oraz tym, które wspierały nas swoją modlitwą i siostrzana miłością. Niech wszystkim Bóg błogosławi i da odczuć radość, którą udzielił nam w tym dniu.

Zdjęcia z uroczystości dostępne TUTAJ