Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek

Pax Christi

Aktualności » Benedyktyńskie Spotkanie Młodych w Otwocku (28-30.04.2017)

"... Podążajmy ścieżkami Pana za przewodem Ewangelii..." (RB Prolog) wraz z Matką Jadwigą Józefą Kuleszą. 

W dniach 28 – 30 kwietnia 2017 r. odbyło się trzecie Benedyktyńskie Spotkanie Młodych w Otwocku. Tym razem podążaliśmy drogą za Matką Jadwigą Kuleszą, która swoim życiem pokazała nam, że warto żyć i umierać z Chrystusem i wyniszczać się dla Niego, dla większej chwały Bożej. Patrząc na trud, jaki Matka Jadwiga podjęła w swym życiu, można zauważyć jak bardzo kochała, bez końca bez miary. Zamknięta w Bożym Sercu, pełna ufności służyła.

Po raz trzeci na rekolekcjach duchowym przewodnikiem był ks. Krzysztof Dukielski. Dziękujemy serdecznie za Jego posługę, otwartość i wielkie serce przepełnione miłością.

Aby we wszystkim Bóg był uwielbiony.

 

A teraz coś na co wszyscy zapewne czekają: Świadectwa młodzieży

To już moje 6 benedyktyńskie spotkanie, gdy mam okazję pojechać i odciąć się od rzeczywistości, problemów, smutku. Tu jest zupełnie inny świat, świat w którym czuję się tak dobrze, gdzie doświadczam miłości Chrystusa, jak również i Sióstr. Spotkania w Otwocku bardzo zmieniły moje życie i odnowiły moją wiarę, która była krucha i mała. Teraz mogę śmiało powiedzieć, że wierzę w Boga, że moja wiara jest silna i będzie coraz silniejsza.

Dzięki rekolekcjom w Otwocku poznałam wspaniałych przyjaciół, którzy są dla mnie jak rodzina i którą tworzymy wraz z Siostrami. Ostatnie spotkanie szczególnie mnie dotknęło, a najbardziej Droga Światła, gdy Chrystus oświecił moją duszę i pomógł mi doświadczyć swojej miłości.Spotkania w Otwocku zawsze będą bliskie mojemu sercu, z utęsknieniem czekam na kolejne spotkanie.

Marta – Puławy

 

Pobyt u Sióstr Benedyktynek Misjonarek jest dla mnie duchową ostoją. Dowiedziałem się o rekolekcjach zupełnie przypadkowo, podczas rozmowy z przyjaciółką, ale wierzę, że to właśnie wola Boga, bym mógł odkryć benedyktyński szlak wraz ze św. Benedyktem, św. Scholastyką oraz z Matką Założycielką Jadwigą Kuleszą.

Podczas rekolekcji mogę zastanawiać się nad moją relacją Ja – Bóg. Mogę naprawić to, co zniszczyłem przez grzech i prawdziwie odczuć Boże Miłosierdzie podczas wspólnej modlitwy. Dziękuję Bogu za ten piękny czas. Chwała Panu.

Wojtek - Ełk

Zdjęcia i filmy dostępne są TUTAJ