Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek

Pax Christi

Aktualności » VIII Benedyktyńskie Warsztaty Psychologiczno-Pedagogiczne w Otwocku (10-12.03.2017)

W dniach 10-12 marca 2017 roku odbyły się VIII Benedyktyńskie Warsztaty Psychologiczno-Pedagogiczne. Zostały one zorganizowane przez Siostrę Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Anielinek” w Otwocku – s. Rachelę. W warsztatach brały udział siostry oraz nauczycielki pracujące w przedszkolach prowadzonych przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek, jak również nauczycielki z zaprzyjaźnionych placówek.

Głównym tematem warsztatów była: „Jak współpracować z dzieckiem szanując siebie nawzajem”. Warsztaty współtworzyły:

- państwo Malwina i Paweł Borowieccy – trenerzy warsztatów i grup wsparcia rodzicielskich. Warsztat ten obejmował tematykę granic i emocji w pracy nauczyciela; sposobów uwalniania dzieci z ról, w których mogą funkcjonować w przedszkolu oraz metod zachęcania dziecka do współpracy.

- pani Joanna Kuczewska – dyrygentka chóru SPES IN DEO w Parafii Św. Zygmunta na Bielanach oraz pedagog w Instytucie Szkolenia Organistów przy Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Celem warsztatu było zapoznanie z tajnikami powstawania głosu, poznanie poprawnych technik oddechowych, nauka ekonomicznego zużywania powietrza, a także przebiegu dobrej artykulacji, czyli takiej, która ukazuje nasze optymalne możliwości oraz nie obciąża aparatu artykulacyjnego.

Warsztaty w Otwocku miały stanowić zbiór praktycznych wskazówek do wykorzystania w pracy nauczyciela. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w warsztatach o takiej treści pozwoli nam – pedagogom przedszkolnym – lepiej zrozumieć świat dziecka, jego problemy i trudności.

Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony!

Zdjęcia dostępne są TUTAJ