Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek

Pax Christi

Aktualności » Puławski TIK? TAK? (03-05.03.2017)

Gościnność była od wieków wizytówką benedyktyńskiego świata. Tę zasadę po raz kolejny potwierdziła puławska Wspólnota, która szeroko otworzyła drzwi domu i serc, przyjmując pod swój dach spory zastęp wspołsióstr pragnących udoskonalić swój warsztat komputerowej pracy w dniach 3-5 marca 2017 r.

I dobrze, że w spotkaniu zatytułowanym TIK? – TAK! Czyli TAK dla Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych w benedyktyńskiej posłudze dla dzieła ewangelizacji – wzięły udział Siostry posługujące nie tylko na odcinku katechetycznym, ale również wychowawczym, przedszkolnym, administracyjnym i urzędowym. Była to bowiem okazja do wymiany doświadczeń i wzajemnego ubogacenia. W ten sposób możemy lepiej poznać tajniki sieci stającej się dla nas cyfrowym kontynentem, po którym - w myśl Reguły św. Benedykta - powinnyśmy podążać mądrze  za przewodem Ewangelii i to tylko czynić, co nam przyniesie korzyść na wieczność...

Dziękujemy s. Asystentce Antonii Kowalczyk OSB za pozytywną odpowiedź na potrzebę  doskonalenia warsztatu pracy i zorganizowanie szkolenia, troskę o dobrą i życzliwą atmosferę wzajemnej pomocy i wsparcia; s. Nazarii Nizio OSB za praktyczne wskazówki i benedyktyńską cierpliwość, a s. Teresicie Owsiejko OSB - za pełne pasji poprowadzenie warsztatów tańca uwielbienia.

Słowa szczególnych podziękowań kierujemy na ręce s. Przełożonej Anuarity Tutki OSB i s. Dyrektor Klaudii Turczyńskiej OSB oraz całej Wspólnoty, za przyjęcie, zaangażowanie i czas wspólnej modlitwy i pracy w tym pięknym miejscu.

Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony!

Zdjęcia dostępne są TUTAJ