Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek

Pax Christi

Aktualności » Rekolekcje dla młodzieży w Otwocku (24-26.02.2017)

W dnich 24 – 26 lutego 2017r. odbyło się drugie Benedyktyńskie Spotkanie Młodych w Otwocku.

Piękny czas, przeżyty razem z młodzieżą wypełniony był obecnością Boga i naszą wspólną modlitwą, której uczyliśmy się od naszej duchowej przewodniczki św. Scholastyki. To jej postać ukazała nam prawdę, że modlitwa to najcichsza łza opadająca na posadzkę próżni, którą Anioły łapiąc w swoje dłonie zanoszą przed oblicze Boga. Wiara w moc modlitwy może zdziałać cuda, więc prośmy o ciągły cud przemiany w każdym z nas.

Drugą wskazówką do lepszego życia jaką ukazała nam postać św. Scholastyki była mądra rozmowa. To jej dialog z bratem, św. Benedyktem pokazał nam jak należy rozmawiać mądrze z drugim człowiekiem, jak kierować rozmowę by była ona dobra, budująca i tworzyła piękne relacje z bliźnimi.

W odkrywaniu tych wszystkich bożych darów pomocny był nam już po raz kolejny x. Krzysztof Dukielski. Dziękujemy za Jego uśmiech, za chwile uwagi, za serce, które przybiegło na spotkanie. Niech w prostym słowie dziękuję wyraża się wdzięczność każdego kto uczestniczył w kolejnym benedyktyńskim spotkaniu młodych.

 

A teraz najciekawsza relacja z tego spotkania, świadectwa młodych:

         Po raz pierwszy uczestniczyłam w rekolekcjach dla młodzieży w Otwocku.  Był to wspaniały czas spędzony z Panem Bogiem, Siostrami i rówieśnikami z różnych stron Polski. Nasze spotkanie pod przewodnictwem św. Scholastyki nauczyło mnie jak wielką wagę ma wysłuchanie drugiego człowieka. Każdy z uczestników mógł spotkać się z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie i ofiarować mu "łzę" ze swojego życia. Bardzo dotknęły mnie słowa księdza, że Pan Bóg zbiera wszystkie nasze łzy, aby oblać je jedną łzą swego miłosierdzia. Bardzo się cieszę, że mogłam przyjechać do Otwocka na to spotkanie.

                                                                                     Maria Styś – Łochów

 

         Jeśli miałabym wybrać coś, na co zawsze czekam z utęsknieniem, z pewnością byłby to właśnie rekolekcje w Otwocku. Spotkałam tu wiele wspaniałych osób, które zarażają pozytywną energią oraz nie wstydzą się Jezusa. Jest to dla mnie czas przemyśleń i zmian w sercu. Ostatnie spotkanie dotknęło mnie szczególnie, bo mówiło dokładnie o tym, czego potrzebowałam. Dowiedziałam się, jak prowadzić dobre rozmowy oraz co zrobić, by modlitwa została wysłuchana. Utwierdziło mnie też w przekonaniu, by wszystkie swoje problemy oddawać Bogu. Z każdego spotkania wracam napełniona optymizmem i chęcią pracy nad sobą.

                                                                           Aleksandra Wydra – Puławy

 

         U sióstr benedyktynek misjonarek w Otwocku miałem okazję być po raz pierwszy, jednak będę długo wspominał te rekolekcje. Siostry same w sobie miały tyle energii, tyle radości, że zarażały nią z pewnością wszystkich. Słowo głoszone przez nie, nauczyło mnie wielu rzeczy m.in. jak słuchać uchem serca, jak poznać siebie, a nawet jak otworzyć się na innych. Była tam niesamowita atmosfera. Będąc tam oderwałem się od rzeczywistości i mogłem zapomnieć o wszelkich problemach. To pierwsza, ale na pewno nie ostatnia moja wizyta. Gorąco polecam.

                                                                                     Kamil – Miechów

 

A na zakończenie piosenka ułożona przez młodzież:

 

  1. Odkąd przyjechałem tutaj,

nie mogę jeść nie mogę spać,

by się znaleźć szybciej w niebie,

w benedyktyński ruszam szlak.

Co poradzić mogę na to,

że tyle zła w tym świecie dziś,

czy to zima czy to lato,

w mym sercu Chryste tylko Ty.

Ref: Przez te siostry, te siostry szalone, oszalałem,

       te welony nam otwierają cały świat,

       a ja tu z daleka przyjechałem, czas oddałem.

       Właśnie te rekolekcje zmieniają całych nas.

 2. Reguła im mówi słuchaj,

i czarny szkaplerz musisz mieć,

serce me dla tych sióstr bije,

to one świecą blaskiem świec.

Każda z nich jest niczym anioł,

jak Scholastyka piękne tak.

Chrystus życie nam wywalczył,

chrześcijaninem być nie wstyd.

 

Zdjęcia i filmy dostępne są TUTAJ