Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek

Pax Christi

Aktualności » Uroczystość św. Scholastyki w Ełku (10.02.2017)

Jedną z ważniejszych uroczystości - w naszym benedyktyńskim kalendarzu – jest niewątpliwie ta, przeżywana pod datą 10 lutego, poświęcona św. Scholastyce.

Na kilka miesięcy przed Jubileuszem Zgromadzenia, z inicjatywy s. P. Teodaty, chciałyśmy podzielić się radością wypływającą z tej uroczystości z mieszkańcami Miasta, z którymi od września rozpoczęłyśmy współpracę w ramach grup formacyjnych. Wielka radość, że we wczorajszym świętowaniu prowadzonym przez s. Donatę - rozpoczętym uroczystymi Nieszporami (prowadzonymi przez s. Damaris, s. Anielę i s. Kamilę), a zakończonym agapą - wzięło udział wielu młodych i starszych, dorosłych i dzieci oraz trzy nasze ełckie wspólnoty.

W salach konferencyjnych Centrum Oświatowo Dydaktycznego Ełckiej Kurii Diecezjalnej, gdzie to spotkanie się odbyło, był czas i na modlitwę, i na koncert instrumentalno-wokalny przygotowany przez młodzież, i na wspaniały benedyktyński spektakl - przygotowany przez s. Ernestę wraz z dziećmi ERM - na konferencję scholastyczną - wygłoszoną przez s. Blankę oraz głos o powołaniu skierowany przez s. P. Goretti.

Wierzymy, że czas wspólnej modlitwy, spotkania, rozmowy, benedyktyńskiej gościny zaowocuje w życiu naszych Gości i Wspólnot.

Dziękujemy wszystkim za obecność, zaangażowanie, modlitwę i dar spotkania.​

Zdjęcia dostępne są TUTAJ