Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek

Pax Christi

Schola gregoriańska » Archiwum » V Międzynarodowe Sympozjum CIB w Rzymie

W V Międzynarodowym Sympozjum CIB w Rzymie brało udział 100 delegatek z 19 regionów z całego świata, każda delegatka reprezentowała 250 Benedyktynek z regionu. W Polsce jest 877 Benedyktynek dlatego nasz region reprezentowały 3delegatki: M. Jolanta Rzoska z Żarnowca, M. Martyna Wysocka z Otwocka i M. Weronika Sowulewska ze Złoczewa.

Na zaproszenie Moderatorki CIB, M. Mairy Hickey OSB, decyzją Rady Generalnej naszego Zgromadzenia do Rzymu pojechały siostry z naszej scholi zakonnej: s. Estera Strus, s. Gregoria Dworakowska, s. Maura Leszek i s. Debora Wiąckiewicz. Naszym zadaniem było przewodniczenie śpiewom liturgicznym: jutrznia była śpiewana po angielsku, nieszpory po łacinie. Podczas Mszy św. śpiewałyśmy pieśni w różnych językach (również w języku polskim).

Podczas każdego takiego Sympozjum CIB, siostry z poszczególnych krajów mają szansę zaprezentować coś charakterystycznego ze swojego regionu. Jako reprezentantki Polski tańczyłyśmy nasz taniec narodowy „Polonez”.

W miarę możliwości brałyśmy udział w wykładach prowadzonych dla uczestniczek Sympozjum oraz zwiedzałyśmy piękne zakątki ziemi ojczystej naszego Zakonodawcy św. Benedykta. Udało nam się odwiedzić Nursję, Subiaco i Monte Cassino.

Dziękując Bogu za łaskę przeżycia tego czasu oraz wspominając miłe chwile, które tam otrzymałyśmy, powtarzamy: Bóg zapłać! Mamy również nadzieję, że wszystko, czego doświadczyłyśmy w te wrześniowe dni będzie na większą chwałę Boga.

Zdjęcia dostępne są TUTAJ