Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek

Pax Christi

Schola gregoriańska » Aktualności » Międzynarodowy Kongres Dziedzictwa św. Hildegardy z Bingen w Gdańsku (16-17.05.2015)

 

MIĘDZYNARODOWY KONGRES DZIEDZICTWA ŚW. HILDEGARDY W GDAŃSKU - ZAKOŃCZONY

 

Drodzy Przyjaciele św. Hildegardy,
Szanowni Państwo,

W dniach 16-17 maja 2015 roku mieliśmy możliwość przeżyć w Gdańsku Międzynarodowy Kongres Dziedzictwa św. Hildegardy. To niewątpliwie wielka łaska Boga, który zechciał w jednym miejscu i czasie zgromadzić wspaniałych Prelegentów i niezwykłych uczestników z różnych krajów świata (najdłuższą drogę pokonała uczestniczka, która przyleciała do nas z Brazylii!!!).

Chcemy w tym miejscu serdecznie podziękować Wam wszystkim za przybycie i stworzenie wyjątkowej atmosfery, która panowała podczas naszego formacyjnego i naukowego spotkania.

Mamy nadzieję, że doświadczenie, którym podzielili się tak znamienici Prelegenci – dr W. Strehlow (Niemcy), dr M. Ptok (Niemcy), p. A. Ptok (Niemcy), dr Louis van Hecken (Belgia), dr Lutgard Gillis (Belgia), lek. med. W. Wandel (Polska), lek. med. Dorota Mieszczak-Woszczyna (Polska), lek. med. Narcyz Sadłoń, s. Philippa Rath OSB (Niemcy), dr. hab. M. Kowalewska (Polska), dr Lidia Czarkowska (Polska), ks. dr W. Hudek (Polska) i s. dr Blanka Szymańska OSB (Polska) – pozwoli Państwu nie tylko usystematyzować dotychczasową wiedzę, ale i otworzy na nowe kierunki poszukiwań, natomiast wieczorny koncert Scholi Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek Benedicamus Domino, pod dyrekcją s. dr Gregorii Dworakowskiej OSB, uwrażliwi na świat muzyki, który wyszedł spod pióra św. Hildegardy z Bingen – Doktora Kościoła.
Dziękujemy wspólnocie Sióstr Benedyktynek z Gdańska - z s. Przełożoną Rajmundą Witkowską OSB na czele - za ofiarną pomoc w realizacji przedsięwzięcia, a Przełożonej Generalnej - M. Martynie Wysockiej OSB - za obecność i wsparcie Kongresu.

W związku z licznymi pytaniami o dostępność przedstawianych na Kongresie treści chcemy też poinformować, że wszystkie wykłady, co do których otrzymaliśmy zgodę na upublicznienie (czy to w formie tekstu zwartego czy też prezentacji), zostaną w najbliższych dniach wydane drukiem pod tytułem św. Hildegarda z Bingen – moda czy drogowskaz do szczęśliwego życia? O tym fakcie powiadomimy też w osobnej informacji i drogą elektroniczną. Dla uczestników Kongresu przewidzieliśmy też dodatkowy rabat do tej pozycji.

Życzymy wszystkim wielu łask Bożych i dobrych – pokongresowych owoców w codzienności.