Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek

Pax Christi

Dla młodych » Rekolekcje » Rekolekcje dla młodzieży w Otwocku (26-28.02.2016)

W Domu Generalnym Sióstr Benedyktynek w Otwocku w dniach 26-28 lutego po raz kolejny młodzież z różnych stron Polski uczestniczyła w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży, które w nadchodzące wakacje będą odbywać się w Krakowie. Tematem przewodnim przygotowań są teksty błogosławieństw. Tym razem zgromadziliśmy się pod hasłem „Błogosławieni ubodzy w duchu”.

W piątkowy wieczór wspólnie adorowaliśmy krzyż. Była również możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Podczas adoracji rozważaliśmy wielką tajemnicę Bożej Miłości, która nie waha się ponieść najwyższej ceny dla odkupienia człowieka. Każdy miał możliwość przybić swoje grzechy do krzyża ustawionego w kaplicy i w ten widoczny sposób oddać je symbolicznie Jezusowi.

Następnego dnia pojechaliśmy do Ołtarzewa, gdzie przy Seminarium Księży Pallotynów od wielu lat odgrywane jest w Wielkim Poście Misterium Męki Pańskiej. Pallotyńscy seminarzyści wspaniale ukazali ziemską drogę Jezusa od chwili powołania pierwszych uczniów do wniebowstąpienia.

Podczas pracy w grupach układaliśmy zwrotkę i refren hymnu ŚDM na temat błogosławieństwa „Błogosławieni ubodzy w duchu” na wybraną przez siebie melodię. Każda z grup zaprezentowała swoją twórczość, co przyjęte zostało gorącymi oklaskami.

 

            „Bogatym będąc Chrystus Pan

            dla ludzi ubogim się stał,

            by serca nasze poślubić przez krzyż”.

 

Zdjęcia i filmiki z rekolekcji dostępne są TUTAJ