Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek

Pax Christi

Dla młodych » Rekolekcje » Benedictus 2014 (15-19.07.2014)

W dniach 15-19 lipca w Mikoszewie odbyło się kolejne Benedyktyńskie Spotkanie Młodych „BENEDICTUS” pod hasłem „Szukałem was …”  z Janem Pawłem II , pokorni, odważni, solidarni.

Spotkanie prowadził o Stanisław – benedyktyn z Tyńca . Przez te wszystkie dni  naszych spotkań zastanawialiśmy nad rolą wartości w naszym życiu.

Tematem przewodnim były słowa Jana Pawła II wypowiedziane do młodzieży na Westerplatte:

„Każdy z Was, młodzi Przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować. Wreszcie, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte. Utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie i dla innych".
Ta właśnie  myśl, będąca głębokim symbolem wskazywała nam, potrzebę odkrycia tego, co jest tym Westerplatte dla każdego z nas.

Każdy ma swoje Westerplatte.. dlatego podczas spotkań formacyjnych w grupach pytaliśmy  samych siebie: co jest naszym Westerplatte, którego mamy  bronić? Jaka wartość w naszym  życiu zasługuje na to najbardziej, zastanawialiśmy się nad pokora, odwaga i  solidarnością.

Podczas tegorocznego spotkani, oprócz czasu modlitwy, spotkań formacyjnych mieliśmy również wspólne  wyjazdy  podczas których  zwiedzaliśmy Gdańsk , Westerplatte, chodziliśmy wspólnie na plaże w pobliskim Mikoszewie.

Niech za ten czas Bóg będzie uwielbiony. 

Zdjęcia dostępne są TUTAJ