Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek

Pax Christi

Dla młodych » Rekolekcje » Rekolekcje dla młodzieży w Puławach (8-10.11.2013)

Nasze rekolekcyjne spotkanie w Puławach w dniach 8 – 10 listopada 2013 roku pod hasłem „Wierzę, zaradź memu niedowiarstwu” było pięknym doświadczeniem wspólnoty i celu naszej drogi, którym jest niebo.

Przybyły na nie trzydzieści trzy osoby młode, w sumie razem z osobami „dochodzącymi” było nas czterdziestu uczestniczących (+ opiekunowie). Bardzo szybko udało nam się zawiązać wspólnotę i razem budować klimat tego spotkania. Duchowym przewodnikiem był  ks. Łukasz z Ełku, który razem z klerykiem Maksymilianem, troszczącym  się o stronę liturgiczną i muzyczną, stawiał „fundamenty” wiary.

W sobotę wyruszyliśmy do Kazimierza. Pogada nam dopisała i nasza wędrówka dała nam wiele radości. W czasie drogi rozważaliśmy tajemnice różańca, bo Maryja jest Tą, która bezpiecznie prowadzi do Syna, i dzieliliśmy się radością wspólnej wędrówki. Pomimo bolących nóg wieczorem znaleźliśmy jeszcze siły, by tańczyć.

W niedzielę uczestniczyliśmy we Mszy świętej w parafii Miłosierdzia Bożego. Naszym zadaniem szczególnym było przygotowanie oprawy liturgicznej i muzycznej. Zarówno udział we wspólnej Jutrzni jak i w ofierze Mszy świętej umocnił nas w przekonaniu, że nie nic cenniejszego od Chrystusa, który może nas doprowadzić do szczęścia, które nie ma końca.

Zdjęcia z rekolekcji można obejrzeć TUTAJ